Perküsyon

Latin Perküsyon Kurslarımız grup dersleri şeklinde yapılmaktadır.

Derslerin içeriği

Perküsyon aletlerinin tanınması

Ritm bilgileri

Teorik ritm eğitimi

Ritm egzersizleri

Vuruş, el kullanış teknikleri

Müzik türlerine göre ritm dağılımları

Farklı enstrümanlara eşlik çalışması

Doğaçlama ve atikler

Perküsyon enstrümanları insanlık tarihi kadar eskiye dayanan tek enstrüman ailesidir . Ayrıca dünya müziği içinde en zengin çeşitliliğe sahiptir. perküsyon insanların doğada karşılaştığı sesleri taklit etmeye çalışmasından türemiştir aslında. Bu yüzdendir elimize aldığımız anda onlarla kaynaşmamız.

Temel Eğitim programında temel ritm vuruşları (darb kalıpları), ritmik varyasyonlar, ritm emprovizasyonları (doğaçlamalar) ile dünya müzik ritmlerine geçilir. Toplu yapılan derslerde ensemble (birlikte çalma) çalışmaları da atölye programına renk katar. Ritm atölyesi çalışmaları gelişen ritm duygusunun yanı sıra bedende biriken negatif enerjiyi dışarı  atmada da fayda sağlar. Bu nedenle ritm atölyesi ritm terapi olarak da adlandırmaktadır.

Atölyemize dahil olduğunuzda  tumba, conga, bongo, djembe, cajon, merenge, maracas,  darbuka gibi perküsyon ailesinin en sevilen enstrümanlarını bulacaksınız ve ne kadar eğleneceğinize inanamayacaksınız. Gündelik stresinizi atmak ,deşarj olmak ve yeni dostluklar edinmek için ritm atölyemize bekliyoruz.

Çocuk ve yetişkin olarak ayrı sınıflar mevcuttur ve müzik eğitimi almış olmanız kesinlikle şart değildir .Özel gruplara ayrı sınıflar açılmaktadır.

 

perküsyon_kursu