Keman

Keman, yaylı çalgılar ailesinin en küçük üyesidir.

Karakteristik özellikleriyle XV. yüzyılın ilk yarısında görülmektedir. Keman, en şık solo çalgılardan biri olarak günümüzde en çok ilgi gören tınısı insan sesine yakın enstrümanlardan biridir.Perdesiz olması diğer enstrümanlara göre çalınışını biraz daha zor kılsa da her yaştan insan için, düzenli çalışmayla çalınabilecek içli, duygulu asil bir enstrümandır.

Keman ; klasik müzik, caz, çigan ve pop müzik türleri başta olmak üzere etnik müziklerde dahil birçok müzik türünde sıkça kullanılan bir enstrümandır.  Bu kadar geniş bir yelpazede var olmasının sebebi muhteşem sesidir.

Keman derslerimiz grup ders ya da özel ders seçenekleriyle yapılmaktadır.

Grup dersleri haftada 1 gün ve 2 saattir. Gruplarımız ortalama 3-4 kişidir.

Çocuk ve yetişkinler için ayrı sınıflarımız mevcuttur.

Özel dersler haftada 1 gün ve 1 saattir. Dersler bire bir yapılır ders saatini kendiniz belirleyebilirsiniz.

Keman derslerinde Suzuki ve Ömer Can keman metotlarından yararlanılmaktadır. Her iki metot Türkiye’de keman eğitiminde önemli 2 kaynaktır. Metotlar takip edilirken bir yandan da güncel ve popüler parçalardan oluşan bir repertuvar da oluşturulmaktadır.

Keman çalmanın bir yaşı yoktur, “keman çalmak için çok mu geç kaldım?” gibi bir soru işareti varsa aklınızda  tek yapmanız gereken kendiniz için bir adım atmak hayatınıza kemanla renk katmak!

 

keman